Právě si prohlížíte Den otevřených dveří na všech třech fakultách

Den otevřených dveří na všech třech fakultách

V sobotu 9. prosince se pro zájemce o studium otevřely pomyslné i skutečné dveře všech tří fakult Univerzity obrany. Na Vojenské lékařské fakultě v Hradci Králové se tak stalo letos poprvé. Fakulta v příštím akademickém roce přijme studenty již pod svým novým názvem a nyní se představila všem, kdož uvažují o vojenském prezenčním studiu ve studijních programech pro vojenské lékaře, vojenské zubaře, vojenské farmaceuty a zdravotnické záchranáře. Ve velkokapacitní učebně v hlavní budově školy proběhly dvě prezentace, po nichž následovaly besedy s představiteli vedení a studenty fakulty, a také se zástupci Lékařské fakulty a Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy. Poté zájemci měli možnost formou prohlídky s výkladem nahlédnout do specializovaných učeben vybraných kateder, podívat se na polygon a ubytovací prostory.

Brněnské fakulty se stávajícícím středoškolákům přestavily letos již podruhé. Také tentokrát příležitost využily stovky návštěvníků, kteří se dozvěděli podrobné informace o podmínkách a průběhu studia během prezentací ve velkokapacitních učebnách. Další program Dne otevřených dveří zahrnoval ukázky techniky různých útvarů AČR, k nimž odcházejí absolventi Univerzity obrany, výukové, výzkumné i ubytovací kapacity, ale také laserovou střelnici či ochutnávku vojenského guláše.

Již rozhodnutí zájemci mohli v Hradci Králové i v Brně podat přihlášky a se zástupci rekrutačního střediska zahájit proces povolání do služebního poměru vojáka.

Autor: Viktor Sliva, foto: Anna Poláková, Adéla Pokorná